نمایشگاه CHINAPLAS 2017 با تمرکز قوی بر مصرف کننده نهایی آماده خوش آمد گویی به بازدید کنندگان بین المللی

نمایشگاه CHINAPLAS 2017 با تمرکز قوی بر مصرف کننده نهایی آماده خوش آمد گویی به بازدید کنندگان بین المللی

نمایشگاه CHINAPLAS 2017   با تمرکز قوی بر مصرف کننده نهایی آماده خوش آمد گویی به بازدید کنندگان بین المللی

CHINAPLAS از ابتدای آغاز به کار خود در سال 1983 همواره در صدد پاسخگویی مناسب به تقاضای مشتریان در زمینه های کلیدی چون خودورسازی، صنعت ساختمان و سازه ها ، بسته بندی، برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات، ارتباطات و پزشکی بوده است. آخرین دوره نمایشگاه CHINAPLAS با موفقیت پذیرای 148.575 نفر بازید کننده بود که از این میان تعداد 39.454 نفر بازدید کننده خارجی از بیش از 160 کشور و منطقه دنیا بودند . نمایشگاه CHINAPLAS به عنوان یک رویداد مهم همیشه در تلاش بوده تا آخرین تکنولوژی ها و تولیدات روز را به شرکتها معرفی نماید تا شاهد صنایعی با نوآوری و کارایی بیشتر، پایدارتر و رقابتی تر باشیم .

در سال گذشته، میزان درصد پلاستیک های به کار رفته در ساخت یک اتومبیل به یکی از آیتم های مهم و تعیین کننده در پیشرفت های تکنولوژیک تبدیل شده است .

صنعت خودرو سازی نیز به طور فزاینده ای در حال استفاده و همبستگی با انواع پلیمرهای گوناگون به ویژه پلاستیک های مهندسی است که خواص و مزایای عملکردی ویژه ای نظیر چگالی پایین تر، سرعت جریان مذاب (MFR) بهتر، مقاومت دمایی و قابلیت صداگیری عالی  را ارائه می کنند . مواد قابلگیری شده رنگی، مانند فیبر کربن، ترموپلاستیک های تقویت شده و رزین هایی با ترکیبات عالی فرار کم، همگی از جمله موضوعات داغ مطرح در صنایع هستند . همزمان با پیشرفت مداوم وسایل نقلیه برقی مواد با عملکرد بالا نیز در پیلهای شارژی در حال استفاده هستند . CHINAPLA طیف وسیعی از آخرین نمونه های این مواد و کاربردها را به معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهد. غرفه گذاران همچنین آخرین دستاوردهای تکنولوژیک در حوزه ی پردازش لیزری، اتوماسیون و خطوط تولید یکپارچه را به نمایش خواهند گذاشت .

همچنین پلاستیک های سبک وزن، انعطاف پذیر، با دوام که آسان تر حمل می شوند به طور گسترده ای در ساختمان و ساخت و ساز استفاده می شوند . با توجه به وجود تقاضاها برای جنبه های زیبایی شناختی و کاربرد پذیری،  متخصصان در این صنایع در حال تحقیق جهت یافتن کاربردهایی برای تمام انواع مواد پیشرفته از پلیمرهای کریستال مایع و نانو مواد ها گرفته تا پلی استایرنهای انبساطی گرافنی اصلاح شده،  هستند .که انتظار می رود نمونه هایی از تمام انواع اینگونه مواد به شکل برجسته ای در 2017 CHINAPLAS ارائه شود .

برخی از پلاستیک های اصلاح یافته خواص زیست سازگاری بسیاری خوبی را از خود نشان می دهند که این موضوع ناشی از پیشرفتهای سریع صنعت پزشکی است .

در 2017 CHINAPLAS جهت تامین کنندگان مواد و تجهیزات کاربردی حوزه مراقبت های درمانی موادی نظیر لاستیک های سیلیکونی و رزین های زیستی بی خطر و پلیمرهای جدیدی که مقاومت خوبی در برابر اشعه گاما دارند، همگی به نمایش درآمده است .

صنعت پزشکی همچنین مشتاقانه پذیرای پذیرای تجهیزات و تکنولوژی های چاپ سه بعدی و فناوری های(گجت ها) پوشیدنی بوده است .

2017 CHINAPLAS همچنین قصد دارد که یک حوزه جانبی ویژه برای  فناوری سه بعدی راه اندازی کند تا ارائه دهنده آخرین تکنولوژی های تولیدی افزودنی ها، تجهیزات و مواد مربوط به آن باشد . لذا بازدید از آن به ویژه برای متخصصین حوزه پزشکی و یا سایر صنایع ضروری است .

مسئله بسته بندی های دوستدار محیط زیست بخصوص زمانی که صحبت از توسعه پایدار به میان باشد یکی از موضوعات داغ مطرح در سطح جهانی است . همچنین جهت گیری صنعت بسته بندی به این سو است که بتواند ویژگی های نظیر وزن سبک ، ورق های با ضخامت کمتر، مواد تجزیه پذیر و ساختارهای بسته بندی دارای مقاومت در برابر آب، اکسیژن، هوا  و اشعه ماوراء بنفش را با هم منطبق کند . غرفه داران نیز نمونه هایی از تمام اینگونه مواد را در این نمایشگاه به معرض دید فعالان صنعت بسته بندی خواهند گذاشت . به علاوه ماشین آلات صنعت بسته بندی و تجهیزات اتوماسیون در مرکز توجه خواهند بود، که شامل دستگاه های قالبگیری تزریقی و فناوری های اکستروژن می شود، که در این زمینه  طیف گسترده ای از محصولات نهایی، تجهیزات تشخیص اتوماتیک و فناوری فیلم های چند لایه را ارائه خواهند کرد .

صنایع برق و الکترونیک نیز همیشه خواستار عملکردهای بهتر، با مواد سبکتر که استحکام و مقاومت مکانیکی عالی را ارائه کننده، مقاومت حرارتی بالا و خواص عایقی خوب هستند . در نتیجه پلاستیک های مهندسی در حال تبدیل شدن به گزینه های انتخابی این بخش از صنعت هستند. با توجه تقاضاهای بیشتر مصرف کنندگان نهایی از این محصولات، نیاز است که مواد انتخابی دارای خواص گوناگونی از جمله خواص ضد باکتریایی و خود پاک شوندگی، مقاومت خوب در برابر حرارت و برودت، قابلیت ارتجاعی بالا، و حتی ویژگی ضد اثر انگشت باشند؛ بنابراین بازدیدکنندگان می توانند انتظار داشته باشند که طیف کاملی از این نوع پلیمرها با کاربردهای متعدد را در نمایشگاه ببینند .

نمایشگاه2017 CHINAPLAS از 16 تا 19 ماه می 2017 ( 26 تا 29 اردیبهشت 1396)  در محل مجموعه نمایشگاهی صادرات و واردات چین، واقع در منطقه پاژو (Pazhou)؛  شهر گوانگژو کشور جمهوری خلق چین برگزار خواهد .

 

بالا