آموزش صحیح استفاده از ظروف یکبار مصرف باید جایگزین منع مصرف ظروف یکبار مصرف در جامعه گردد

آموزش صحیح استفاده از ظروف یکبار مصرف باید جایگزین منع مصرف ظروف یکبار مصرف در جامعه گردد

آموزش صحیح استفاده از ظروف یکبار مصرف باید جایگزین منع مصرف ظروف یکبار مصرف در جامعه گردد

مدیر روابط عمومی شرکت صنایع کاسپین پلاستیک آریا در خصوص موضع غیر کارشناسی برخي افراد در برابر استفاده از ظروف يكبارمصرف اظهار داشت: عده‌اي با مطالعه برخی مقالات غیر معتبر اینترنتی در زمينه ظروف یکبار مصرف ، موضع تقابلی و غیر منصفانه مي‌گيرند؛ در حاليكه با توجه به مزیت های غیر قابل انکار استفاده از ظروف یکبار مصرف همانند راحتی،بهداشت، حمل ونقل آسان ..... و با توجه به مصرف روز افزون این محصولات در جامعه و از طرفی اشتغالزایی و ارزآوری بالای صنعت ظروف یکبار مصرف در کشور بایستی با فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف و آموزش کاربرد هر یک از انواع ظروف یکبار مصرف برای مصرف کنندگان، در راستای تقویت صنعت ظروف یکبار مصرف و افزایش سطح  بهداشت و سلامت هموطنان عزیزمان کوشید.  

مهندس آقایی ضمن گلایه از برخی مسئولان در مورد اظهار نظر های غیر کارشناسی و غیر مستند در مورد استفاده از ظروف یکبار مصرف که باعث تشویش اذهان عمومی میگردد توصیه کرد بجاي انجام تبليغات منفي، با ایجاد فضای مناسب کسب و کار در جهت افزایش كيفيت ظروف یکبار مصرف و در پی آن ايجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان مجاز و جلوگیری از عرضه محصولات بی کیفیت و غیر بهداشتی تلاش کنیم و آموزش مصرف صحیح  ظروف یکبار مصرف را جایگزین منع مصرف ظروف یکبار مصرف کنیم.

 

مدیر روابط عمومی شرکت صنایع کاسپین پلاستیک آریا در ادامه خاطر نشان ساخت: نظارت بر تولید و استفاده از محصولاتی که کاربرد بهداشتی دارند بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و مطابق قانون "مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی" محصولی مجاز به استفاده در کاربردهای بهداشتی می باشد که برای آن پروانه ساخت اخذ شده است و تولید کننده مفاد مندرج در پروانه ساخت را همواره رعایت می کند.

پروانه ساخت، مجوز صادره از سوی سازمان غذا و دارو است که مشخص می سازد محصول مورد نظر برای کاربردهای تعیین شده در آن (مانند بسته بندی مواد غذایی) بی خطر است. صدور پروانه ساخت منوط به انجام آزمایش در آزمایشگاه های وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی یا آزمایشگاه های داخلی و خارجی مورد تایید سازمان غذا و دارو است. پس از صدور پروانه ساخت، کارشناسان و بازرسان سازمان غذا و دارو بر رعایت ضوابط مربوطه نظارت کرده و درصورت تخلف تولید کننده، نسبت به تعلیق یا ابطال پروانه ساخت محصول اقدام  می کنند لذا مصرف کنندگان عزیز هم بایستی در هنگام خرید ظروف یکبار مصرف به نام شرکت سازنده، پروانه بهداشتی ساخت و دستورالعمل مصرف ظرف یکبار مصرف مورد نظر دقت نمایند.

وی در پایان گفت: هر موضوع مطرح شده در فضای مجازی در ارتباط با ظروف یکبار مصرف نمي‌تواند منشاء درستي يا نادرستي يك عقيده و يا بحث علمي باشد و ملاک عمل در مورد ظروف یکبار مصرف قرار گیرد .

 

 

بالا